SLR Fotoğraf Makinesi

İlk SLR fotoğraf makinesi Zeiss Ikon firması için Edgar Sauer tarafından 1959 yılında icat edildi.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺

SLR Fotoğraf Makinası Patent Posteri

 

EDGAR SAUER, Zeiss Ikon - 1959

 

İlk SLR fotoğraf makinesi Zeiss Ikon firması için Edgar Sauer tarafından 1959 yılında icat edildi. Dahili depolama filmine görüntü ve kayıtları kaydetmektedir. Söz konusu kamera, "karanlık oda" anlamına gelen ve dışsal bir görüntünün düz bir yüzeye yansıtılması için orijinal aygıtın Latince adı olan "camera obscura" 'dan geliyor. Modern fotografik kamera, "camera obscura" dan gelişti, Türkçede yaygın kullanımı fotoğraf makinesidir. Kameranın işleyişi, insan gözünün işleyişine çok benzer. Kamera görüntüsünün ilk kalıcı fotoğrafı 1826 yılında Joseph Nicéphore Niépce tarafından gerçekleştirilmiştir.

1889'da selüloide geçmeden önce 1885'te kağıt filmi üretmeye başlayan George Eastman fotoğrafik filmin kullanımına öncülük yaptı. “Kodak” adını verdiği ilk kamerası ilk olarak 1888'de satışa sunuldu. Sabit odaklı objektifli ve tek deklanşör hızına sahip, nispeten düşük fiyatı ile ortalama tüketiciye hitap eden kutu kamera. Kodak, 100 poz için yeterli filmle önceden yüklenmiş olarak geldi ve rulo bittiğinde işleme ve yeniden yükleme için fabrikaya geri gönderilmesi gerekiyordu. 19. yüzyılın sonlarına doğru Eastman'ın ürün çeşitleri hem kutu hem de katlanabilir kameraları da dahil olmak üzere birkaç modele ulaştı.

Bu, Kuplajlı Pozlama Ölçerli Bir Fotoğraf Kamerası için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Edgar Sauer tarafından icat edildi ve 21 Ağustos 1959'da dosyalandı. 15 Mayıs 1962'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali A.B.D. patent arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

Apple IPHONE®

Steve Jobs'ın bu tasarım patenti, iPhone 3G'nin şık biçimini ve tasarımını yansıtmaktadır.
139,00 ₺

Apple MAC Computer®

Apple Mac Kişisel Bilgisayar Patent Posteri. "Macintosh 128K" kişisel bilgisayar tanınan adı ile "Apple Macintosh". 9 inç CRT monitör, klavye ve mouse ile birlikte 2,495 $' a satışa sunulmuştu. Bu tasarım ve pazarlama başarısı örnek günümüzde Mac PC'ler ile neslini sürdürmektedir.
139,00 ₺

AIRBNB®

"Rezervasyon Durumunun Otomatik Olarak Belirlenmesi" başlıklı bu modelin patent tasarımını içeren bu kullanıcı arayüzü çizimine ait patent posteri AirBNB'nin UI/UX tecrübesinin yansımasıdır.
139,00 ₺

COMMODORE 64®

Commodore 64(C64), Commodore tarafından Ocak 1982'de dünya pazarına sürülen 8 bitlik bir ev bilgisayarı. 17 milyona yaklaşan satış adeti ile tüm zamanların en çok satan tek bilgisayar modeli olarak Guinness Rekorlar kitabında yerini almıştır. 1982 yılının başlarında 595$'lık fiyatı ile pazara giriş yapmıştı.
139,00 ₺