MONOPOLY

Monopoly, Parker kardeşler tarafından 1935 yılında patenti alınmış ve satışına başlanmıştır. 750 milyon kişi tarafından oynanmıştır. Ayrıca 103'ten fazla ülkede yerel olarak lisanslanan ve 37'den fazla dilde basılarak, uluslararası popüler kültürün bir parçası haline gelmiştir.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
Monopoly Patent Posteri 

 

"Board Game Apparatus"


Charles B Darrow, 31 Ağustos 1935

Monopoly, Parker kardeşler tarafından 1935 yılında patenti alınmış ve satışına başlanmıştır. 750 milyon kişi tarafından oynanmıştır. Ayrıca 103'ten fazla ülkede yerel olarak lisanslanan ve 37'den fazla dilde basılarak, uluslararası popüler kültürün bir parçası haline gelmiştir. Şu anda satış hakları Hasbro tarafından yönetilen bir masa oyunudur.

Oyunda, oyuncular oyun tahtası etrafında hareket etmek, mülk satın almak ve ticaret yapmak ve bunları evler ve otellerle geliştirmek için zar atarlar. Oyuncular, rakiplerinden satın aldıkları mülkler karşılığında kira toplarlar. Para ayrıca Şans ve Topluluk Sandığı kartları ve vergi kareleri aracılığıyla da kazanılabilir veya kaybedilebilir; oyuncular birkaç koşuldan birini karşılayana kadar hareket edemeyecekleri hapse girebilirler. Oyun çok sayıda kurala sahiptir.

Bu patent posteri, "Board Game Apparatus" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Charles B Darrow tarafından icat edildi ve 31 Ağustos 1935'de dosyalandı. 31 Aralık 1935'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

 

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri