MICROCHIP

Günümüzde kullandığımız neredeyse tüm etkileşimli elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık.
Kullanılabilirlik: Stokta var
45 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
29,00 ₺
Microchip Patent Posteri 

 

"MICROCHIP"


Robert N Noyce, 30 Temmuz 1959.

Robert N Noyce Dünyanın ilk çalışan Entegre devre'sini diğer bir deyişle Mikroçip'i icat etti. Bu icat bilgisayar teknolojisinin gelişmesine etkisi muhtemelen geçen yüzyıldaki tüm buluşlardan daha büyüktür.

Mikroçip tasarımındaki gelişmeler ve Moore Yasası'nın uygulanması sayesinde, modern bilgisayarlar, 1970'lerin ilk bilgisayar çiplerinin kapasitesinden milyonlarca kat daha büyük ve her geçen yıl bu hız ve kapasite ikiye katlanarak büyüyor.

Günümüzde kullandığımız etkileşimli tüm elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık. 

Bu patent posteri, "MICROCHIP" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Robert N Noyce tarafından icat edildi ve 30 Temmuz 1959'da dosyalandı. 25 Nisan 1961'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri