IBM Transmission System®

Vakum tüplü birinci kuşak bilgisayarların fikir babası Dickinson'ın bu icatı ile bilgisayar çağı başladı. İstatistiksel veriler için aktarım sistemi icatına ait bu patent posterinde Dickinson'ın fark yaratan parlak zekasını yansıtmaya çalıştık.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
IBM Transmission System For Statistical Data® Patent Posteri 

 

"Transmission System For Statistical Data"


Arthur H. Dickinson , 25 Mart 1939

Arthur Dickinson, IBM'in en büyük ortağı ve dahi bir mucit. Hesaplama cihazlarında kullanılması için geliştirdiği "İstatistiksel veri için bir iletim sistemi" adlı icatı için bir patent başvurusunda bulunmuştur. Aslında bu patent, bilgisayar tarihinde bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Dickinson, 1940'larda ortaya çıkmaya başlayan ve 1950'lerde iş dünyasını dönüştüren tam elektronik bilgisayarların temel yapı taşı olan vakum tüpleri kullanarak toplama ve çıkarma yöntemini icat etmişti. Fikri mülkiyet yaratmak için inovasyonın kullanıldığı bu model, IBM'in tarihi boyunca belirgindir.

Vakum tüplü birinci kuşak bilgisayarların fikir babası Dickinson'ın bu icatı ile bilgisayar çağı başladı. İstatistiksel veriler için aktarım sistemi icatına ait bu patent posterinde Dickinson'ın fark yaratan parlak zekasını yansıtmaya çalıştık.

Bu buluş iletim sistemleri ile ilgilidir, istatistiksel veriler üzerine ve özellike veri biriktirme ve kayıt birimlerinde bir birincil istasyondan iletilen verilere göre çalıştırılarak ikincil istasyonda temin edilen tipteki Sistemler içindir. Kısaca verilerin tutarlı ve doğru aktarımları ile ilgilidir.

Bu patent posteri, "Transmission System For Statistical Data" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Arthur H. Dickinson tarafından icat edildi ve 25 Mart 1939'da dosyalandı. 17 Kasım 1942'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

MICROCHIP

Günümüzde kullandığımız neredeyse tüm etkileşimli elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık.
139,00 ₺

Apple MOUSE

20 yılı aşkın bir süredir Apple'ın faresini tek düğmeli bir cihaz olarak tanımlayan tasarımın geliş sebebi bu fare tasarımıdır. Patent posterinde tüm ihtişamıyla yansıtmaya çalıştığımız mükemmel bir buluş.
139,00 ₺

GOOGLE PAGERANK®

Google PageRank algoritması ile websitelerinin arama sonuçlarındaki sıralarını belirliyor. Bu algoritma 2014 yılına kadar kullanıldı. Websitelerinin değerini belirleyen bu çok önemli algoritma can alıcı noktaları ile patent posteri haline getirdik.
139,00 ₺

3D PRINTER

Patent posterinde yer alan 3d yazıcı teknolojisi 1989 yılında FDM'in mucidi Scott Crump tarafından icat edildi. Stratasys firmasını kurdu ve modern 3d Yazıcıların ilk ticari atası olan ürününü pazara sürdü.
139,00 ₺