HESAP MAKİNESİ

İlk çalışan entegre devreyi icat eden Jack Kilby, Minyatür Hesap Makinesi icadı ile abaküs çağına son veren dahi bir mucit. Bu patent posterinde 4 işlem ve ondalık özelliği ile çalışan tüm hesap makinelerinin atası olan bu icatın tüm detaylarını sunmaya çalıştık.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
ELECTRONIC CALCULATOR (Hesap Makinesi) Patent Posteri 

 

"MINIATURE ELECTRONIC CALCULATOR"

 

JACK KILBY, 21 Aralık 1972

 

Patent sahibi Jack Kilby, ünlü teknoloji şirketi Texas Instruments'da Araştırma Laboratuvarında çalışan dahi bir mucitti. 

İlk çalışan entegre devreyi icat eden Jack Kilby, Minyatür Hesap Makinesi icadı ile abaküs çağına son veren dahi bir mucit. Bu patent posterinde 4 işlem ve ondalık özelliği ile çalışan tüm hesap makinelerinin atası olan bu icatın tüm detaylarını sunmaya çalıştık.

Bu icat sayesinde temel matematik işlemlerini(toplama, çıkarma, çarpma, bölme) hesaplayarak 12 ondalıklı sonucu görüntülemeyi başardı.

Bugün elimizde tuttuğumuz icatların temel taşını oluşturan Kilby, 1969'da Ulusal Bilim Madalyası ile ödüllendirildi. 2000 yılında Nobel Fizik Ödülü'nü kazandı. Texas Instruments ise yeni arge laboratuvarının adını "Kilby Labs" koydu.

Bu patent posteri, "MINIATURE ELECTRONIC CALCULATOR (Minyatür Hesap Makinesi)" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Jack S. Kilby tarafından icat edildi ve 21 Aralık 1972'de dosyalandı. 25 Haziran 1974'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri