Apple MOUSE

20 yılı aşkın bir süredir Apple'ın faresini tek düğmeli bir cihaz olarak tanımlayan tasarımın geliş sebebi bu fare tasarımıdır. Patent posterinde tüm ihtişamıyla yansıtmaya çalıştığımız mükemmel bir buluş.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺

Apple MOUSE Patent Posteri

 

MOUSE

 

William F. Lapson, Apple - 19 Temmuz, 1982

 

1979'da Apple bir iş bilgisayarı planlıyordu ve Xerox Parc araştırma merkezi ile deneysel teknolojilerinin bazılarını görmek için bir ziyaret düzenledi. Orada SRI International'da çalışırken Douglas Engelbart tarafından icat edilen fareyi keşfettiler.

En büyük sorunlardan biri, üç düğmeli Xerox faresinin, müşteri bazlı bir kişisel bilgisayar için 400 ABD dolarının üzerinde yüksek bir fiyatta olmasıydı. Apple, Hovey-Kelley Design'ı (daha sonra IDEO'ya dönüşecek) fare tasarımı konusunda yardım almak için görevlendirdi. Bu çalışma ile fare 400 dolar yerine 25 ABD dolara mal olacak şekilde yeniden tasarlandı. Apple, bu patent tasarımında görülebilen bir kart destesi büyüklüğünde ve tek tuşlu fareyi icat etti.

19 Temmuz 1982'de "Görüntü Sistemleri için İmleç Kontrol Cihazı" (Cursor Control Device for use with Display Systems) başlıklı bu patent 19 Temmuz 1982'de yayınlandı. 1983'te Lisa sistemine dahil edilen bu fare, içinde bulunan sonraki modern farelere göre normal kauçuk bilye yerine bir çelik bilye kullanmasıyla benzersizdi. DE-9 adında bir konnektör standartı üzerinden bilgisayarlara bağlanıyordu.

20 yılı aşkın bir süredir Apple'ın faresini tek düğmeli bir cihaz olarak tanımlayan tasarımın geliş sebebi bu fare tasarımıdır. Apple, birkaç yıl sonra aynı fare bileşenlerini Macintosh faresi için farklı bir yuvada kullandı.

Temel yaklaşım: serbest hareket eden bir bilyenin bir optoelektronik sistem ile eşleşmesi üzerine imleç konumu belirlenmektedir. Bu patent posterinde tüm ihtişamıyla yansıtmaya çalıştığımız mükemmel bir buluş.

Bu, Görüntü Sistemleri için İmleç Kontrol Cihazı-MOUSE orijinal Patent tasarımının bir reprodüksiyonudur. William F. Lapson  ve diğerleri tarafından icat edildi ve 19 Temmuz 1982'de dosyalandı. 7 Ağustos 1984'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali A.B.D. patent arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

Apple MAC Computer®

Apple Mac Kişisel Bilgisayar Patent Posteri. "Macintosh 128K" kişisel bilgisayar tanınan adı ile "Apple Macintosh". 9 inç CRT monitör, klavye ve mouse ile birlikte 2,495 $' a satışa sunulmuştu. Bu tasarım ve pazarlama başarısı örnek günümüzde Mac PC'ler ile neslini sürdürmektedir.
139,00 ₺

COMMODORE 64®

Commodore 64(C64), Commodore tarafından Ocak 1982'de dünya pazarına sürülen 8 bitlik bir ev bilgisayarı. 17 milyona yaklaşan satış adeti ile tüm zamanların en çok satan tek bilgisayar modeli olarak Guinness Rekorlar kitabında yerini almıştır. 1982 yılının başlarında 595$'lık fiyatı ile pazara giriş yapmıştı.
139,00 ₺

GOOGLE GMAIL®

Bu patent posterinde Google'ın en başarılı ürünlerinden biri olan Gmail arayüzü, yenilikleri ve çalışma mantığını yansıtmaya çalıştık.
139,00 ₺

MICROCHIP

Günümüzde kullandığımız neredeyse tüm etkileşimli elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık.
139,00 ₺