Amazon KINDLE®

İlk Kindle versiyonuna ait bu patent posteri tasarımı orijinal Kindle donanımının bloklu ana hatlarını gösterir. Kurucu Jeff Bezos'un rehberliğinde Amazon, e-kitap okuyucu ile pazarlanan ilk büyük perakendeci oldu.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺

Amazon KINDLE® Patent Posteri

 

"AMAZON KINDLE"


GREGG ZEHR, 17 Haziran 2010

 

İlk Kindle versiyonuna ait bu patent posteri tasarımı orijinal Kindle donanımının bloklu anahatlarını gösterir. Kurucu Jeff Bezos'un rehberliğinde Amazon, e-kitap okuyucu ile pazarlanan ilk büyük perakendeci oldu. Ve Temmuz 2016 itibariyle Kindle mağazasında mevcut olan 4.6 milyondan fazla e-kitapla  pazardaki ateşi gerçekten yaktı ve pazar hakimiyiteni ele geçirdi.

Amazon Kindle, Amazon.com tarafından tasarlanan ve pazarlanan bir e-kitap okuyucu. Amazon Kindle cihazı kullanıcılarına e-kitapları, gazeteleri, dergileri ve diğer dijital ortamları kablosuz ağ üzerinden Kindle Store'da aramasını, satın almasını, indirmesini ve okumasını sağlar.

Patent dosyasında yer alan özet: Amazon kindle, çift ekran ile yapılandırılmış bir el tipi elektronik kitap cihazıdır. Birincil ekran, elektronik kitapla ilgili metinsel veya grafiksel içeriğin görünür temsillerini sunmak için  kullanılır. Birinci ekranının uzun kenarına yerleştirilmiş ikinci bir ekran içerir. İkinci ekran, birinci ekranının bölümlerine karşılık gelen çok sayıda grafik elemanı içerir. Ayrıca, ikinci ekran, birinci ekranın bir elemana tekabül eden kısmında gösterilen içerik üzerinden bir eylem gerçekleştirmek için grafik elemanlarından birine kullanıcı girdisine cevap vermek üzere de kullanılır.

Bu patent posteri, "Çift Ekrana Sahip Elektronik El Tipi Kitap Okuma Cihazı" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Gregg Zehr ve Symon J. Whitehorn tarafından icat edildi ve 17 Haziran 2010'da dosyalandı. 16 Ekim 2012'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

 

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri